Стоматологія Masych Dent / Косметологія Masych Cosmetology

Поради стоматолога. Якщо дошкуляє чутливість зубів

Буває, що чутливість проявляється внаслідок стертості зубної емалі, опускання ясен, появи відколів і тріщин зубної поверхні. Навіть зміна холодного на гаряче або кислого на солодке може викликати хворобливі відчуття, благо, що все це лише на короткий час.

Такі відчуття виникають через стертість дентину - шару, найбільш близького до нервової сітки зуба. Дентин містить велику кількість пор і трубочок, які пронизують зуб від його шапки до центру.

Щоб зрозуміти дійсну причину чутливості, слід звернутися до стоматолога - можливо, якась частина зуба запалена й саме її лікування вже може розв'язати проблему. Якщо після лікування ясен і зубної тканини чутливість не проходить або не проходить повністю, тоді застосовуються інші способи відновлення дентину.

Як лікується чутливість зубів?

I. У стоматологічній клініці.

Лак, гель або паста з фтору. Гель поміщається у спеціальну капу і надівається на зубний ряд. Так Ви сидите 3-5 хвилин, і за цей час зуби вбирають високу концентрацію фтору, яка забезпечує герметизацію поверхні дентину і створення бар'єру для стимулів, що викликають чутливість. Лак наноситься спеціальним пензликом стоматологом і може наноситися на конкретні чутливі зуби, а не на всю щелепу.

Десенсибілізація кореневої тканини. Відкрита поверхня зубних коренів може бути оброблена спеціальним розчином фтору або навіть шаром стоматологічного цементу. Для цього типу лікування потрібна анестезія.

Пластика ясен. Якщо ясна біля кореня зуба опустилися дуже сильно, можна трансплантувати клапоть ясен з іншого місця для прикриття кореня.

Лікування кореневих каналів. Якщо біль не проходить ні після фторидних паст, ні після закриття коренів, значить проблема може бути в зараженні кореневих каналів (зазвичай професійний стоматолог при глибокій діагностиці відразу здатний розрізнити симптоми чутливості від симптомів карієсу і пульпіту. Зверніть на це увагу під час першого прийому). Коли зараження кореневих каналів буде усунуто, чутливість зуба зникне.

 

 

 

 

Якісне лікування кореневих каналів під мікроскопом від Dr. Maryan Gvozdetskyy! Зверніться до професіоналів!

II. В домашніх умовах.

Зубна паста з фтору. Після кількох сеансів чищення десенсибілізуюча зубна паста може істотно зменшити хворобливі відчуття чутливих зубів. Вимоги ті ж, що і для звичайної пасти: чистити зуби 2 рази на день. Ніхто не відміняв також і користування зубною ниткою. Існує безліч таких паст, доступних без рецепта, проте дозвольте Вашому стоматологу самому порекомендувати її.

Зміна зубної щітки. Змініть жорстку щітку на м'яку. Можливо, доведеться змінити і спосіб чищення зубів.

Гель з фтору. Процедура аналогічна тій, що і в клініці - гель поміщається в капу і залишається на кілька хвилин/годин/на ніч. Кількість потрібного часу визначає лікуючий стоматолог.

Стеження за раціоном. Кислі продукти та напої (газована вода, вино, фрукти, солодощі) роз'їдають емаль. Якщо Ви не можете відмовитися від таких напоїв, пийте їх через трубочку, а після вживання кислої їжі обов'язково прополощіть рот водою, щоб збалансувати рівень кислоти.

Завжди звертайтеся за допомогою до стоматолога - не намагайтеся самі діагностувати проблему. Пам'ятайте, що зайве використання фтору може призвести до флюорозу. До того ж, можливо знадобиться часта зміна лікувальної продукції, щоб не викликало звикання.

 

Коментарі

Останні новини

Перед початком лікування спеціаліст косметичної стоматології дивиться на загальний вигляд обличчя пацієнта для визначення бажаного дизайну посмішки. Цілеспрямовано добираючи матеріали,...
2 грудня 2019 р.

 
 
 Всі ми знаємо популярний вислів: «немає поганої косметики, вона просто неправильно підібрана». Те ж саме можна сказати...
29 жовтня 2019 р.
Це означає що нове покоління не буде знати що буває некомфортне лікування. Звичайно, найважливіше перше враження. Тому ми пропонуємо у...
15 вересня 2019 р.
А чи знали Ви що перші свідчення про стоматологію, записані ще в 7000 р. до н.е.? Цивілізація долини Інду лікувала...
24 червня 2019 р.
  Кофердам - це не розкіш, а необхідність у нас в клініці. На звичайному прийомі у стоматолога захист зубів від...
9 травня 2019 р.
Для чого потрібні ці пасти, на яких ми неодноразово наголошували?Коли паста потрапляє в порожнину рота, то липка частина комплексу вільно...
9 травня 2019 р.
Красиву посмішку може мати дедалі не кожна людина. Це зумовлене різними факторами, зокрема способом життя, шкідливими звичкам, та навіть екологією....
27 березня 2019 р.
  Ендодонтичне лікування -це комплекс заходів який містить в собі необхідні дії для того щоб врятувати пульпу зуба. Пацієнтам ендодонтія...
27 березня 2019 р.
Як не дивно, але і в час інноваційних технологій більшість не знає як правильно чистити зуби! Чистити зуби потрібно "вимітаючими"...
20 березня 2019 р.
Чи знали ви що все менше дітей боїться ходити до стомалога?Це означає що нове покоління не буде знати що буває...
28 лютого 2019 р.
Ми в мережі
Файли
Наше відео
Ще відео